Fleur Makes Your Dreams Come True!

A blog about 80s Dutch fashion doll Fleur in English and Polish. Blog o holenderskiej lalce z lat 80 Fleur po angielsku i po polsku.

Yellow Furniture – Żółte Mebelki


For a long time now I have been meaning to add this information to the Fleur website, but I never got around to it. Therefore I decided to make it today’s topic. I promise I will update the website as soon as possible! 😉

Już od dłuższego czasu planuję uzupełnienie strony fleurkowej o poniższe informacje, ale jeszcze mi się to nie udało. Dlatego zdecydowałam napisać o tym dzisiaj. Obiecuję, że uaktualnię strone www jak najszybciej! 😉

Fleur’s yellow furniture is a bit weird – there is only one set, divided between two boxes, and it doesn’t match any of Fleur’s other furniture, which was brown or pink. Based solely on the fact that Fleur in the box photos is wearing an outfit from 1987 or 1988, I presume it comes from the same year. The furniture is made of very heavy rubber and is hollow inside.

Żółte mebelki Fleurki są trochę dziwne – jest tylko jeden zestaw, podzielony na dwa pudełka, nie pasujący do żadnych innych mebelków, które były brązowe lub różowe. Kierując się tylko faktem, że lalka Fleur na fotce na pudełku ubrana jest w strój z 1987 lub 1988 roku, zgaduję że mebelki są z tych samych lat. Same mebelki zrobione są z bardzo grubej gumy i są puste w środku.

The first part of the set is the sofa. It is made of two separate parts which can be used as armchairs.

Pierwsza część zestawu to kanapa. Składa się ona z dwóch osobnych części które mogą też służyć jako fotele.

The second part of the set is called a “Luxury Furniture Set” and consists of an armchair, a table, and a footstool. The tabletop is covered with a removable black piece of vinyl, cut to fit.

Druga część nazywa się “Luksusowy Zestaw Mebli” i należy do niej fotel, stół, oraz podnóżek, który może też być stołkiem. Blat stołu nakryty jest lużnym czarnym kawałkiem winylu, przyciętym do odpowiednich rozmiarów.

Each piece is stamped with a Fleur logo and words BTTM (C) 1986 Made in China. Please note that 1986 isn’t necessarily the year the furniture was sold – it may be the year when the mold was copyrighted. BTTM stands for Buhrmann-Tetterode, Fleur’s Dutch producer.

Każda część naznaczona jest znakiem firmowym Fleur oraz napisem BTTM (C) 1986 Made in China. Proszę zauważyć że 1986 to niekoniecznie musi oznaczać rok kiedy mebelki te były sprzedawane – może to być rok w którym projekt moldu był zastrzeżony. BTTM to skrót od nazwy producenta Fleur, holenderskiej firmy Buhrmann-Tetterode.

Although the two-piece sofa is a bit weird, it can be combined with the other pieces in the set to create new results. For example, the third armchair can be placed in the middle, creating an extra large sofa. The table can be put in the middle to create something like a lounge set. It can also be split apart and used as a set with three armchairs.

Chociaż ta dwu-częściowa kanapa jest nieco dziwna, może ona być połączona z innymi częściami zestawu aby powstały nowe mebelki. Na przykład, trzeci fotel może być wstawiony do środka, aby stworzyć większą kanapę. Tym samym sposobem można też wstawić stół, uzyskując zestaw wypoczynkowy. Można też zrezygnować z kanapy i zamiast niej mieć trzy fotele.

My OOAK 80s Fleur will now demonstrate how comfy this set is 😀 She is lounging on the sofa, reading her favourite book.

Moja OOAK Fleur z lat 80. pokazuje nam jaki wygodny jest ten zestaw 😀 Siedzi wygodnie na kanapie, czytając swoją ulubioną książkę.

In case anyone is wondering, the table has the following: original Fleur flower vase, platter, fruit, glass and bottle. The books were bought in a stationery store in Poland for 1.50 zloty each, roses are from a carboot sale.

W razie gdyby ktoś był zainteresowany co jest na stoliku, są tam następujące rzeczy: oryginalny Fleurkowy wazon, półmisek, owoce, szklanka i butelka. Książeczki kupione były w Polsce w sklepie papierniczym za 1.50 złotych, a różyczki na pchlim targu.

Advertisements

10 comments on “Yellow Furniture – Żółte Mebelki

 1. ziutek44
  31 May 2010

  nie jestem “domkowa”, ani “mebelkowa” 🙂 Ale z przyjemnością lubię ogladać akcesoria dla laleczek, szczególnie vintage 🙂

  Like

  • fleurdolls
   31 May 2010

   Oj a ja jestem, już od dzieciństwa marzę o olbrzymim domku dla Fleur, własnego projektu, umeblowanym wszystkimi mebelkami Fleur… 😀 może kiedyś się doczekam! Mam dużo mebelków do opisania, więc będzie więcej takich tematów w przyszłości.

   A propos domków, Fleur miała mebelki do całego domu, ale nigdy nie miała domu… następna zagadka! 😉

   Like

 2. RudyKrólik
  1 June 2010

  Muszę powiedzieć, że te mebelki są super! Zwłaszcza podoba mi się pomysł wykorzystania wielu możliwości ustawienia, dzięki czemu lalkowy domek nigdy się nie znudzi. Bardzo fajny jest design tych mebelków- to takie z lat 80-tych :)Świetne!!

  Like

  • fleurdolls
   1 June 2010

   Dzięki, bardzo się cieszę 🙂 sama lubię takie meble z lat 80, może zrobię do nich jakieś poduszki albo inne dodatki… Ale zastanawia mnie dlaczego były innego koloru i dlaczego nie było ich więcej, chyba był to jakiś jednorazowy eksperyment meblarski!

   Like

 3. Alienora
  5 June 2010

  Nie znałam ich zupełnie. Wydaje mi się, że mogłybybyć ciuteńkę większe, żeby skalę lepiej trzymały, ale i tak są świetne – tyle możliwości dają – no naprawdę świetny projekt!

  Like

  • fleurdolls
   5 June 2010

   Dzięki bardzo, to prawda że są mało znane 🙂 na pewno w odpowiednio dobranym pokoju wyglądałyby jeszcze lepiej.

   Like

 4. makarrena
  6 June 2010

  Bardzo ciekawy zestaw, dobrze pomyślany, można przestawiać jak się chce, kolor nie taki straszny, jak komuś nie odpowiada to może przecież przemalować 😉

  Like

  • fleurdolls
   9 June 2010

   Zgadzam się, kolor najmniej okropny ze wszystkich mebelków Flerkowych 😀 malowania nigdy nie próbowałam, ale widziałam świetne rezultaty w internecie, jak będzie trzeba to na pewno spróbuję!

   Like

 5. Paulina
  16 July 2010

  Blog naprawde przecudowny. Szukam lalki fleur do kupienia w przystepnej cenie i nic jestem załamana. Proszę o pomoc

  Like

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 30 May 2010 by in Fleur Dolls, Lalki Fleur and tagged , , .
%d bloggers like this: