Fleur Makes Your Dreams Come True!

A blog about 80s Dutch fashion doll Fleur in English and Polish. Blog o holenderskiej lalce z lat 80 Fleur po angielsku i po polsku.

Fleur’s Boyfriend Danny – Chłopak Fleur Danny


Please see the Danny page for further reading.

Zapraszam na stronę o Danny po więcej informacji (tylko po angielsku).

It’s 1987 or 1988 and Fleur sales are declining… she has a new face, outrageous 80s clothes, and is mostly blonde. I promise I am only guessing, but probably someone at Otto Simon decided to boost Fleur’s sales by producing a boyfriend for her. And so – Danny was born. Good decision? Who knows! I know one thing – his head is far too small for her! 😀

Jest rok 1987 lub 1988 i popularność Fleur spada… ma ona nową twarz, ubranka w szalonym stylu lat 80. i jest w większości blondynką. Zapewniam, że tylko zgaduję, ale być może ktoś z firmy Otto Simon chciał podwyższyć dochody przez wymyślenie dla niej chłopaka. Tym sposobem – pojawił sie Danny. Dobra decyzja? Kto wie! Ja wiem jedno – jego głowa jest o wiele za mała w porównaniu z Fleur! 😀

Fleur’s New Look logo was adjusted to include Danny’s name, as shown below.

Do New Look logo Fleurki dodane było imie Danny, jak widać poniżej.

Danny in his box.

Danny w pudełku.

His original outfit has three parts, all ugly – an electric blue jacket with silver trimming, worn over an orange tank top, with insanely patterned silver pants even Duran Duran wouldn’t wear on stage!

Jego oryginalne ubranko składa się z trzech części, wszystkie okropne – elektryzująco niebieska kurtka ze srebrnymi dodatkami, pomarańczowa koszulka bez rękawów, do tego wariacko kolorowe srebrne spodnie, których nawet nikt z zespołu Duran Duran nie nałożyłby na scenę!

Danny’s outfit matches three New Look Fleur outfits – one from the Video Star range, and two from the Disco Dance range. Interestingly, I have never seen Danny in any other outfits, except the one I have.

Ubranko Danny’ego pasuje do trzech ubranek Fleurki New Look – jedno jest z serii Video Star, a dwa z serii Disco Dance. Interesujące jest to, że nigdy nie widziałam Danny’ego w żadnym innym ubranku, oprócz tego które już mam.

Danny looks quite alright in the nude 😉 I have heard that his mold was quite commonly used for other male dolls, like Action Man and Sindy’s boyfriend Paul, but I cannot say for sure if it is true. Can anyone confirm this?

Danny wygląda nawet nieźle na golaska 😉 Słyszałam, że jego mold był używany także do innych lalek, na przykład Action Man lub chłopak Sindy Paul, ale nie jestem pewna czy to prawda. Czy ktoś może to potwierdzić?

Danny’s biggest problem is that his head is far too small for Fleur and, frankly, they look quite comical together 😀 I do not understand why nobody considered this at Otto Simon? I can only guess that to save money the company used a mold which was already available, instead of patenting and manufacturing a completely new doll. However, this was a common problem with other fashion dolls, for example Pedigee Sindy and Paul, and also Ideal Tammy and her boyfriend Bud had the same differences!

Największym problemem Danny’ego jest to, że jego głowa jest o wiele mniejsza niż głowa Fleurki, co powoduje że razem wyglądają wręcz komicznie! 😀 Nie rozumiem dlaczego nikt z Otto Simon nad tym nie pomyślał? Myślę, że z powodu oszczędności firma użyła moldu który był już gotowy, zamiast opatentować i wyprodukować nowy. To nie był jedyny taki przypadek, na przykład Sindy firmy Pedigree i jej chłopak Paul, oraz Tammy firmy Ideal i jej chlopak Bud mieli te same problemy!

Danny looks very different when properly dressed – in his case the appearance matters very much!

Danny wygląda zupełnie inaczej w lepszych ubraniach – w jego wypadku dobry wygląd bardzo się liczy!

But… there is someone perfect for Fleur – My Scene boys! Their larger heads are a perfect fit, and they also have much better clothes 😉

Ale ale… jest ktoś doskonały dla Fleur – chłopcy My Scene! Ich większe głowy pasują idealnie, a także są lepiej ubrani 😉

Danny in his new clothes doesn’t look that much out of place, but still, he is a bit of an outsider…

Danny w swoich nowych ciuchach nawet do nich pasuje, ale nadal jest tym “innym”…

My Jeans Fleur and one of the My Scene boys (I called him Rupert) have liked each other ever since he arrived. As you can see, they don’t look so strange together, but rather sweet, like they met in between two different fairy tales.

Moja Fleurka Jeans i jeden z chłopaków My Scene (którego nazwałam Rupert) polubili się od początku. Jak widać, nie wyglądają dziwnie razem, raczej słodko, jakby poznali się w różnych bajkach.

I don’t know how any doll could resist Rupert, he is very handsome! 😉

Nie wiem która lalka mogłaby mu się oprzeć, Rupert to przystojniak! 😉

Advertisements

12 comments on “Fleur’s Boyfriend Danny – Chłopak Fleur Danny

 1. RudyKrólik
  28 June 2010

  Danny ma świetną fryzurę i te “pekaesy” 🙂 – miodzio! Jak już zrzucił te disco łachy to chłopak jak z żurnala, w sam raz do reklamy pasty do zębów, albo wiertarek. Może dlatego ma ten łepek taki malutki, bo do mózgowców to on nie należy? W końcu nie od dziś wiadomo, że gwiazdą w związku jest Fleur, a on tylko za tło ma robić.

  Like

  • fleurdolls
   30 June 2010

   Serdecznie się uśmiałam, szczególnie z tych wiertarek… no rzeczywiście ma takie ręce do trzymania różnych męskich narzędzi 😀 może ten mold wymyśliła jakaś feministka, która chciała wizualnie pokazać nam, że faceci to małomózgowcy? Oczywiście, że gwiazdą jest Fleur, on I tak dołączył przecież do niej już po największych sukcesach… 😉

   A co to pekaesy?

   Like

  • RudyKrólik
   2 July 2010

   Pekaesy to takie “baczki”- te męskie przedłużenie włosów przy uszach 🙂

   Like

  • fleurdolls
   2 July 2010

   Aha rozumiem, nigdy nie wiedziałam jak to się po polsku nazywa, dzięki! 😀

   Like

 2. świstak
  29 June 2010

  szkoda że głowa dannego nie pasuje do głowy fleur

  Like

  • fleurdolls
   30 June 2010

   Niestety taki jest los wielkogłowych lalek…

   Like

 3. ziutek44
  29 June 2010

  taaa, Danny nawet na golasa jest identyczny z moim Benem, i nawet buty ma takie same jak mój miał, jak go kupowałam (znalazłam jeden pogryziony przez psa hihihi)i Fred tez był jeden taki…, ciekawe ile identycznych takich laleczek o różnych imionach wydano 🙂

  Like

  • fleurdolls
   30 June 2010

   Oczywiście tylko zgaduję, ale może firma kupująca taki gotowy mold mogła sobie zażyczyć napisu Made In China lub nie? Ja też widziałam wielu takich facetów, w większości bezimiennych 😉 a masz jeszcze swojego? Jak tak to wrzuć na swój blog, chętnie zobaczę!

   Like

 4. ziutek44
  29 June 2010

  ach i mój nie ma sygnaturki made in China…..czymś jednak się różnią:)

  Like

  • fleurdolls
   30 June 2010

   Może Twój nie jest Chińczykiem! 😀

   Like

 5. ziutek44
  6 July 2010

  dałam więcej fotek Bena na bloga:)

  Like

  • fleurdolls
   6 July 2010

   Już sobie poczytałam, zostawiłam komentarz – bardziej podoba mi się Twoj Ben brunet niż mój Danny 😉 ciemne oczy bardziej mu pasują.

   Like

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 27 June 2010 by in Danny, Fleur Dolls, Lalki Fleur and tagged , , , .
%d bloggers like this: