Fleur Makes Your Dreams Come True!

A blog about 80s Dutch fashion doll Fleur in English and Polish. Blog o holenderskiej lalce z lat 80 Fleur po angielsku i po polsku.

Barbie After Spa – Barbie Po Spa


Today’s topic will be mostly picturesque, because I haven’t got any other ideas… as all my newly bought Barbies are awaiting their turn at the spa, it’s time to show the results 😀 so far only three girls volunteered themselves, because they’re dressed and aren’t shy! Before I begin I’d like to share with you an extremely useful link to an album I accidentally found on Flickr. A nice and obviously dedicated person photographed what seems like her whole collection, each doll’s face front and profile, and added the doll names and years too! These pictures are ideal for doll identification. I thought many of you may find it useful, as some of us don’t have access to any other resources.

Dzisiejszy wpis będzie raczej zdjęciowy, bo jakoś nic innego nie przychodzi mi do głowy… a ponieważ powoli wszystkie moje nowo nabyte Barbie wybierają sie do spa, czas pokazać rezultaty 😀 na razie tylko trzy panny zgłosiły się na ochotnika, bo są ubrane i się nie wstydzą! Na początek chciałabym podzielić się z Wami niesamowicie przydatnym linkiem do albumu przypadkiem znalezionego na Flickerze. Pewna miła i widocznie bardzo zaangażowana osoba sfotografowała chyba wszystkie Barbie w swojej dużej kolekcji, twarz i profil, oraz podpisała zdjęcia nazwą i rocznikiem każdej lalki! Zdjęcia te nadają się idealnie do identyfikacji. Pomyślałam, że na pewno wielu z nas przyda się coś takiego, ponieważ nie wszyscy mamy przecież dostęp do innych źródeł.

And now for the Barbies – so far six Barbies received the spa treatment, but only three are dressed and on stands. First is an unidentified Barbie, which already appeared in my previous post. Her only flaw is a damaged right hand, otherwise she’s in ideal condition. Her hair is of poor quality, it’s one of those newer Barbies whose hair is like straw, commonly found on dolls from the late 90s and beyond. I pulled out her fringe (bangs), because I was getting upset just looking at it 😀 who noticed she’s wearing My Scene boots? I freely admit that I really like My Scene shoes, they look especially good with pants. I don’t know about you, but sometimes those little Barbie feet, peeking out from pants and skirts, look almost comical. Barbie’s outfit was beautifully made by Kawkana. Barbie’s eye makeup has a hint of purple in the eye shadow, which matches the top perfectly, and that’s why I chose her to wear this outfit 😀

A teraz o moich Barbie – w sumie na spa zakwalifikowało się do tej pory sześć Barbie, ale tylko trzy są ubrane oraz dostały stojaczki. Pierwsza z nich to niezidentyfikowana Barbie, która pojawiła się w stadku z poprzedniego tematu. Jej jedyną wadą jest zniszczona prawa dłoń, poza tym jest w idealnym stanie. Jej wadą są włosy, jest to nowsza Barbie z tym “sianem” na głowie, potocznie spotykanym w lalkach pod koniec lat 90 i później. Wydłubałam jej też grzywkę, bo na jej widok dostawałam gorączki 😀 kto zauważył, że na nogach ma buty My Scene? Przyznam się bez bicia, że buty My Scene bardzo mi się podobają, wyglądają szczególnie dobrze w połączeniu ze spodniami. Nie wiem jak Wam, ale czasami te malutkie stópki Barbie, wystające spod nogawek i spódnic, wydają mi się śmieszne. Ubranko Barbie pochodzi od Kawkany, uszyte jest po mistrzowsku! Barbie ma na powiekach leciutko muśnięty fioletowy cień, który idealnie pasuje do bluzeczki, więc to właśnie ona dostała to ubranko 😀

Secondly we have the Pet Doctor Barbie. Her pink lipstick matched perfectly with the second outfit from Kawkana. Barbie herself was an ideal spa candidate, even her hair was in great condition and of original length. Unfortunately, her feet had some chew marks, which are hidden again by matching My Scene shoes.

Druga Barbie to Pet Doctor Barbie. Jej różowa szminka pasuje idealnie do drugiego ubranka od Kawkany. Sama Barbie była idealną kandydatką do spa, miała też włosy w świetnym stanie i oryginalnej długości. Niestety, pogryzione stópki musiały być schowane do różowych butków pożyczonych znowu od My Scene.

Third we have the Cool Blue Barbie. Her sister, Extreme Green Skipper, has been waiting for her arrival for a long time, and together they are a very colourful and cheerful duo! Barbie came to me in a very interesting state – almost untouched, her hat was still attached to her head with factory clips, but was so faded that the blue colour must have dripped down into the hair, which acquired blue streaks… fortunately they washed out easily and Barbie is once again as new. You may not believe this, but she’s my first articulated Barbie. I am not a big fan of this type of Barbie, but I have to admit she poses much better than the standard Barbies!

Trzecia Barbie to Cool Blue Barbie. Jej siostra Extreme Green Skipper czekała już na nią od dłuższego czasu, a razem stanowią bardzo kolorową i wesołą parkę! Barbie była w ciekawym stanie – prawie nietknięta, czapka była nadal fabrycznie przymocowana do jej głowy, ale bardzo spłowiała, a kolor niebieski bardzo widocznie spłynął z czapki na jej włosy, które wzbogaciły się o niebieskie pasemka… na szczęście udało się to odprać bez problemów i Barbie znowu jest jak nowa. Pewnie mi nie uwierzycie, ale jest to mój pierwszy “pajacyk”. Ogólnie pajacyki nie podobają mi się, ale muszę przyznać że pozują o wiele lepiej niż zwykłe Barbie!

Advertisements

19 comments on “Barbie After Spa – Barbie Po Spa

 1. Mono
  5 March 2011

  Ślicznie je odnowiłaś, wyglądają jak nowe! Nie mogę się napatrzeć 🙂

  Like

  • fleurdolls
   5 March 2011

   Witam i dziękuję! 😀 dużo to pracy, ale Barbie na koniec zadowolone!

   Like

 2. Ania
  5 March 2011

  Cool Blue Barbie i Extreme Green Skipper wyglądają razem przesłodko, super zdjęcia! 🙂

  Like

  • fleurdolls
   6 March 2011

   Dzięki Aniu, a wiesz jest jeszcze do nich Tereska, ale wygląda trochę jakby zabrakło kolorów w fabryce 😉 dlatego mnie nie interesuje. Te dwie panny już tu i tak za dużo figlują!

   Like

 3. manhamana
  5 March 2011

  No pięknie Panny po spa wyglądają szczególnie dwie pierwsze bo przyznam że dość zabiedzone biedaczki były. Brak grzywki wyszedł lalce natomiast na dobre a i buciki fajnie wyglądają. Pewnie jakbyś nie napisała od kogo one to bym nie zwróciła uwagi – pasują idealnie

  Like

  • fleurdolls
   6 March 2011

   Właśnie tak to jest z My Scene, lalek dziewczyn nie lubię, chłopaki lubię bardzo, ale ubranka i buty zdarzają się wspaniałe! Nie wszystkie pasują na klasyczne ciałko Barbie z 1966 roku, ale większość tak 🙂 ta fioletowa Barbie ma bardzo wysokie czoło, ale może w przyszłości załatwię jej jakiś kapelusz?

   Like

 4. Maja
  5 March 2011

  Śliczne lalki i super ubranka.Prawdziwe dzieła sztuki.Aż miło popatrzeć.Uwielbiam kupować lalki na pchlim targu lub w lumpeksach, a potem robić z nich księżniczki lub supermodelki.Od ciebie nauczyłam się mycia i reanimowania lalkowych włosów.Dużo radości sprawia mi robienie lalkom spa.Zaraziłam się od ciebie pasją do kolekcjonowania lalek i jestem za to bardzo wdzięczna.Za pomoc w lalkowych sprawach z całego serca dziękuję.
  Wysłałam ci dzisiaj.Znowu proszę o pomoc.Tym razem dla córki, która tak jak mama kocha lalki.
  Serdecznie pozdrawiam.
  Maja

  Like

  • fleurdolls
   6 March 2011

   To moja wina? 😀 HA HA eeee tam, to zawsze w Tobie siedziało, od pewexowskiego dzieciństwa!
   To prawda z włosami, nic tak nie szpeci i nie upiększa lalki jak włosy, to takie proste a robi taką różnicę!
   A ubranka Kawkany szczerze polecam! 🙂

   Like

 5. lalka w pudełku
  5 March 2011

  Pet Doctor wygląda rewelacyjnie po spa! Moje gratulacje!

  Like

  • fleurdolls
   6 March 2011

   No nie dawała mi spokoju, maruda jedna! 😀 wszystkie plamy zeszły i o pogryzionych stópkach można zapomnieć w tych butach!

   Like

 6. świstak
  6 March 2011

  ślicznie dziewczyny odnowione jak nowe .

  Like

  • fleurdolls
   6 March 2011

   Dzięki dzięki, przyznam że trudno mi się zabrać do roboty, bo to jednak dużo czasu zajmuje, ale jak już się zabiorę to rezultaty zawsze mnie cieszą 🙂 tylko miejsca, miejsca zawsze brakuje!

   Like

 7. allmode
  7 March 2011

  Zawsze mnie zadziwia, jak lalka potrafi zupełnie inaczej wyglądać uczesana i ubrana. Rewelacyjne przemiany 🙂

  Like

  • fleurdolls
   7 March 2011

   Nawet lepiej niż człowiek czasami, co nie? 😀

   Like

 8. Daguchna
  8 March 2011

  Pięknie wyglądają po “renowacji”, zwłaszcza te dwie pierwsze 🙂 A ubranka… rewelacja. Kawkana ma wielki talent 🙂
  Btw. ta bezimienna Barbie ma takie śmieszne dołeczki w policzkach, czy mi się wydaje? Urocze są i trochę jakby przez nie miała naturalniejszą buzię 🙂

  Like

  • fleurdolls
   10 March 2011

   Tak, Kawkanie bardzo zazdroszczę talentu, ja umiem szyć, ale mi daleko do jej umiejętności! 🙂
   Bardzo trafne spostrzeżenie, obie Barbie mają dołki, ale tylko w lewym policzku, z tym że Pet Doctor ma ten dołek troche bardziej wyrazisty. To rzeczywiście dodaje im naturalności!

   Like

 9. makarrena
  3 April 2011

  Bardzo ładnie je odnowiłaś, dobrze im że trafiły akurat do ciebie 😀 w ubrankach od Kawkany wyglądają rewelacyjnie 🙂

  Like

  • fleurdolls
   3 April 2011

   Kawkana to ma nie tylko talent, ale też ubranka są świetnej jakości! 🙂

   Like

 10. BarbieCollector
  25 April 2012

  Jakiś czas temu przypomniało mi się, że kwestia identyfikacji pierwszej Barbie pozostała chyba nierozwiązana, a, że przypadkiem trafiłem na jej zdjęcia NRFB, mogę Ci zdradzić, że to ‘My First Ballerina’ Barbie z roku 1988 😉
  Pozdrawiam,
  BarbieCollector

  PS. Czekam na nową notkę! 😉

  Like

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 5 March 2011 by in Barbie and tagged , , , , , .
%d bloggers like this: