Fleur Makes Your Dreams Come True!

A blog about 80s Dutch fashion doll Fleur in English and Polish. Blog o holenderskiej lalce z lat 80 Fleur po angielsku i po polsku.

AT LAST: a toy museum in Amsterdam! NARESZCIE: muzeum zabawek w Amsterdamie!


I guess I could also say ‘at last, my first blog post since 2016’! But really, that’s no big deal comparing to A TOY MUSEUM open in Amsterdam at last!

Keep reading, or skip everything and go straight to the museum website to find out more and book your visit: https://theamsterdamtoymuseum.com/

Yes, this museum is such a big deal, it made me return to the blog. To all my readers who are currently living in Amsterdam or in the Netherlands – or planning to travel there soon (or eventually) – please pass this news to all toy collectors you know!

Można by powiedzieć ‘nareszcie, pierwszy wpis na blogu od 2016 roku!’ Ale szczerze mówiąc, to małe piwko w porównaniu z MUZEUM ZABAWEK nareszcie otwartym w Amsterdamie!

Czytaj dalej, albo pomiń wszystko i wskakuj prosto na stronę museum aby dowiedzieć się więcej i zarezerwować wizytę (strona po angielsku): https://theamsterdamtoymuseum.com/

Tak, to museum jest naprawdę takim dużym wydarzeniem, że spowodowało mój powrót na blog. Do wszystkich moich czytelników mieszkających w Amsterdamie lub w Holandii (Niderlandach) – albo się tam wybierających niedługo (i w przyszłości) – serdecznie proszę, podajcie tę nowinkę dalej do wszystkich znajomych Wam kolekcjonerów zabawek!

Essential Q&A:

 • the museum is currently open by appointment only – just use the link above to contact the owner and book
 • admission – €12 per person
 • you can enjoy a spoken tour by the owner, or use your phone to scan QR codes for each exhibit for a self-guided tour (but believe me, the tour by the owner is INCREDIBLE, do it!)
 • address – fantastic location in the very center of Amsterdam – Nieuwezijds Voorburgwal 310 (next to Miso Sushi)
 • the museum is privately owned and its entire contents are from the owner’s private collection
 • what to expect: over 600 Barbies, vintage robots, mechanical toys, puzzles, trains, rockets, a pinball machine, LEGO, the Simpsons and loads more!
 • a few of the exhibits are interactive – you can touch, you can play!

Najważniejsze Q&A:

 • muzeum otwarte jest na razie tylko na umówione wizyty – pod linkiem podanym powyżej można skontaktować się z właścicielem i zamówić termin
 • koszt wizyty – €12 od osoby
 • właściciel jest przewodnikiem po muzeum, albo można czytać o eksponatach skanując kody QR (informacje po angielsku). Rekomenduję oczywiście zwiedzanie z przewodnikiem – jest WSPANIAŁY!
 • adres – świetna lokalizacja w samym centrum Amsterdamu – Nieuwezijds Voorburgwal 310 (obok restauracji Miso Sushi)
 • muzeum jest prywatną własnością i cała jego zawartość pochodzi z kolekcji właściciela
 • co zobaczycie – ponad 600 lalek Barbie, stare roboty, zabawki mechaniczne, układanki, kolejki, rakiety, LEGO, figurki Simpsonów i mnóstwo innych rzeczy!
 • niektóre eksponaty są do zabawy – you can touch, you can play (jak mówi piosenka Barbie Girl)

Since the museum opened, I visited it 2 times in 3 days – and will go again many more times, every chance I get. The photos below are just a taster of what you can expect. This is a truly magical place borne not out of a boardroom, or desire for profit, or city bosses deciding they need another museum. This is a work of passion, commitment, and a journey from the USA to the Netherlands just to fulfill a dream. This is a museum worth supporting. It may not be world-famous (yet), but it is already unforgettable.

Od otwarcia museum byłam tam osobiście dwa razy w przeciągu trzech dni – i na pewno będę jeszcze wiele razy, kiedy tylko nadarzy się okazja. Fotki poniżej to tylko namiastka tego, czego możecie się spodziewać. Jest to naprawdę magiczne miejsce, stworzone nie przez jakąś korporację, albo dla chęci zarobku, albo z decyzji urzędu miasta o otwarciu jeszcze jednego muzeum. Jest to rezultat wielkiej pasji, dedykacji i długiej podróży z USA do Holandii aby spełnić wielkie marzenie. Takie muzeum warto wspomagać. Nie jest (jeszcze) sławne na cały świat, ale już jest niepowtarzalne.

Yes, that is Barbie NUMBER ONE, driving that car… Tak, to Barbie Nr 1 w samochodzie…
And the Queen Herself Bild Lilli had to make an appearance… Sama Królowa Bild Lilli też się pokazała…
Silkstones, Mods, repros, Zorros… there are over 400 Barbies at the museum. Silkstonki, Mods, reprodukcje, Zorro… w muzeum jest ponad 400 lalek Barbie.
Advertisement

6 comments on “AT LAST: a toy museum in Amsterdam! NARESZCIE: muzeum zabawek w Amsterdamie!

 1. Anonymous
  17 October 2021

  Ależ piękna kolekcja! Jak miło znowu czytać post u Ciebie! Pozdrawiam serdecznie Magda z Kliniki Lalek

  Like

  • fleurdolls
   6 November 2021

   Witaj Madziu! Chciałabym powiedzieć ‘z powrotem’, ale o powrocie nie mogę na razie nic mówić 😀 przymierzam się do aktualizacji stronki o Fleur (już od dwóch lat). Ale powoli coś się dzieje! Myślę, że będę pisała na blogu więcej gdy strona o Fleur będzie gotowa i potrzebne będą różne wpisy wyjaśniające to i tamto. Wtedy blog się obudzi znowu (chociaż troszkę)! Miło mi, że nadal tu zaglądasz. Tyle blogów, które czytałyśmy kilka lat temu już nie istnieje.

   Like

 2. Anonymous
  14 November 2021

  Tak, zaglądam- gdybyś miała czas i chęć pogadać o starych czasach mail cały czas ten sam 🙂 Pozdrawiam M.

  Like

  • fleurdolls
   17 November 2021

   O, pogrzebie w emailach niedlugo, dziekuje Ci bardzo za odwiedziny! 😀

   Like

 3. mangusta
  25 December 2021

  Kolejny powód, żeby w końcu odwiedzić Amsterdam 🙂

  Like

 4. Paweł Nytra
  13 January 2023

  Hej! Reaktywuję Blog4Block, jeśli byś chciała rzucić okiem. 🙂 Mam nadzieję, że u Ciebie też będzie się coś częściej pojawiać. Muzeum wygląda niesamowicie.

  Like

Leave a Comment

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 20 July 2021 by in Uncategorized and tagged , , , .

Navigation

%d bloggers like this: